06-12-2015

Gra symulacyjna

Dnia 6.12.2015 r. studenci studiów Zintegrowane kształcenie kadr dla przemysłu lotniczego w ramach przedmiotu Zarządzanie Produkcją uczestniczyli w grze symulacyjnej dotyczącej Lean Manufacturing.

W grze poruszone zostały m. in. następujące tematy:

- identyfikacja problemów z wydajnością

- chronometraż czasów wykonywania operacji montażowych

- obliczanie czasu Taktu

- mapowanie strumienia wartości

- bilansowanie pracy operatorów

- identyfikacja problemów jakościowych

- analiza FMEA procesu montażu

- doskonalenie organizacji na stanowiskach pracy

- wdrażanie 5S

- analiza przezbrojeń